Obec Stanovice

Obecní zpravodaj č.2

 

Vážení občané Stanovic, Dražova, Hlinek a Nových Stanovic dostal se Vám do rukou další Obecní zpravodaj.

   Nejprve Vás chci informovat o stavu výstavby vodovodu do Dražova. Na začátku letošního roku byla podána na ministerstvu zemědělství žádost o dotaci na výstavbu první etapy (vodovodního přivaděče ze Stanovic k Dražovu). Úředníky ministerstva nám bylo v červnu neoficiálně přislíbeno, že jsme byli z mnoha žádostí vybráni a že budeme moci peníze čerpat pravděpodobně na podzim (cca 4,5 mil. Kč). Jenže padla vláda a peníze připravené na výstavbu vodovodů byly v rámci koaličních dohod přesunuty na jiné účely. O dotaci tedy znovu požádáme po Novém roce.

   Protože další kroky, které musíme učinit, abychom v Dražově vybudovali vodovod, kanalizaci  a ČOV, jsou finančně velice nákladné (předběžný celkový odhad nákladů na tyto akce je 18 mil. Kč), musíme vědět, zda se obyvatelé na tyto sítě po vybudování připojí. V současnosti platí lidé ve Stanovicích necelých 40 Kč/1m3 vodné a stočné. Stejná cena by tedy platila i v Dražově, pokud se voda nezdraží. Rádi bychom pomocí ankety mezi obyvateli Dražova zjistili, zda budou v budoucnu ochotni platit tyto náklady za vodu či nikoli. Pokud bude za těchto podmínek zájem o připojení nízký, od dalších snah o vybudování vodovodu pravděpodobně upustíme. Anketní lístky, prosím, vhoďte do schránky na dopisy na budově obecního úřadu ve Stanovicích.

   Dále Vám chci oznámit, že byla v obecní knihovně zřízena místnost s počítačem připojeným na internet. Nyní probíhají poslední práce a nejpozději do jednoho týdne bude místnost v provozu. Těm, kteří s tímto médiem nemají zkušenosti rádi pomůžeme. Kdokoli z Vás bude moci přijít každý pracovní den od 7:00 do 15:30 (mimo tyto časy po domluvě) a tento počítač použít. O ceně není zatím rozhodnuto, ale bude se pohybovat zhruba kolem 20 Kč/1hod. Všichni, kteří již přístup na internet máte, shlédněte adresu http://www. obecstanovice.cz, kde naleznete internetové stránky naší obce.

    V tuto sobotu 6.listopadu proběhne, jako každý rok, sběr nebezpečného odpadu. Sběrný vůz pojede podle následujícího rozpisu:

                                                         

                                                             9:00 – 9:30         Hlinky

                                                             9:30 – 10:00      Dražov

                                                           10:00 – 11:00    Stanovice

 

   Buďte, prosím, v tyto časy připraveni u svých domů, pokud se chcete zbavit starých barev, laků, lednic, televizorů, pneumatik atd.

   Závěrem už jen připomínka. U mnoha občanů registrujeme dluhy, které mají vůči Obecnímu úřadu. Pokud si nejste jistí, že máte vše správně zaplaceno, zatelefonujte na číslo 353 972 221 a zde si vše ověřte nebo se domluvte na splátkovém kalendáři. Seznam dlužníků předáme právníkovi a peníze budeme vymáhat soudně. Dlužník pak zaplatí i soudní výlohy.

 

 

 

Radek Langmaier, starosta obce

 

 

 

Vyhledat v textu

21. 6. Alois

Zítra: Pavla

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Návštěvnost stránek

312566