Obec Stanovice

Sbor dobrovolných hasičů

 

VÝROČNÍ ZPRÁVA ČINNOSTI VÝJEZDOVÉ JEDNOTKY HASIČŮ OBCE STANOVICE za rok 2013

2013 výroční zpráva.docx

 

VÝROČNÍ ZPRÁVA ČINNOSTI VÝJEZDOVÉ JEDNOTKY HASIČŮ OBCE STANOVICE za rok 2012

Jednotka dle zákona zajišťovala požární ochranu obcí Stanovice, Nové Stanovice,  Dražov, Dolní Dražov, Hlinky a Tepelské Údolí.

V roce 2012 výjezdová jednotka hasičů obce Stanovice vyjela na příkaz Krajského operačního informačního střediska k 15 zásahům v katastrálním území obce Stanovice, Dražov a Hlinky.

Jednalo se o 9 zásahů na komunikaci k odstranění padlých stromů, jeden požár lesa na Hlinkách, jedna dopravní nehoda v obci Stanovice, únik nebezpečných látek v přehradní nádrži Stanovice a třikrát hasiči čistili ucpanou obecní kanalizaci.

Dále jednotka zavážela vodu do obecní studně v Nových Stanovicích a ke koním.

Jednotka na žádost starostky obce prořezala stromy u silnice směrem k dolnímu Dražovu a na Samoty, aby se popeláři a obyvatelé dostali k nemovitostem bez poškození techniky.

Stavění májky a podobné aktivity jsou už samozřejmostí.

 

Multikára, kterou hasiči získali od hasičů stanice Karlovy Vary, slouží jak pro potřeby hasičů, tak pro potřeby obecního úřadu. V případě domluvy lze tuto techniky použít dle sazebníku i pro potřeby občanů.

Hasiči se zúčastnili pravidelných povinných školení a přezkoušení na stanici HZS Karlovy Vary a úspěšně složili závěrečné zkoušky.

Jedná se o velitelské zkoušky, strojnické a nositele dýchací techniky.

Kurz na motorové pily má nové předpisy a pro jeho získání musí člen jednotky absolvovat 14 denní školení na druhém konci republiky. To znamená vzít si na to svou dovolenou!!! Tak má naše jednotka jen jednoho pilaře. Hasiči pro potřeby svého školení tak pro potřeby OÚ zakoupili projektor.

Řady jednotky se nedaří rozšířit, a jestli tento stav bude přetrvávat, budoucnost jednotky je nejistá.

Hasiči uvolnili svoji klubovnu, kterou moc nevyužívali a předali ji pro potřeby sportovců, kteří si zde postavili stůl na stolní tenis a pravidelně si zde chodí zahrát.

Výjezdová jednotka byla vybavena 4 ks zásahových oděvů od firmy Ziegler, dvěma hasičskými polohovacími opasky Deva a čeká se na dodávku 3 ks záchranných lan a 4 ks svítilen na přilby. Tato výbava je povinná, není to jen úmyslné vyhazování peněz.

Hodně času zabere údržba staré techniky, příprava na STK a také na garážích se sem tam něco musí opravit a vylepšit. Podařilo se bezplatně sehnat skříňky pro jednotku na zásahové obleky a tím zase trochu zkulturnit zázemí jednotky.

Ve Stanovicích leden 2013
velitel výjezdové jednotky
Jiří Buček

 

Sbor dobrovolných hasičů

Zpráva výroční rok 2010- č.1.jpg
Zpráva výroční rok 2010-č.2.jpg

 

Vyhledat v textu

21. 6. Alois

Zítra: Pavla

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Návštěvnost stránek

312567